ZAPYTANIE OFERTOWE  |  POBIERZ CENNIK  |  KOSZYK REJESTRACJA LOGOWANIE  |   
Wersja polska English version Русская версия

Uniwersal Sp z o.o.; tel.  +48(32) 203-71-47 ,+ 48 (32) 757-28-51, fax +48 (32) 201-87-04; office@uniwersal.com.pl

Cokół tłumiący CTL

Rozbudowując system wentylacji wywiewnej w oparciu o wentylatory rodziny SZTIL, przedstawiamy nowej konstrukcji cokół tłumiący do montażu bezpośredniego na dachach płaskich . Zadaniem cokołu jest maksymalne wytłumienie hałasu rozprzestrzeniającego się od części wlotowej wentylatora do pomieszczeń wentylowanych. Urządzenie pozwala na przyłączenie kanałów wentylacyjnych o średnicy 160, 200, 250, 315 mm do zewnętrznych ścian cokołu. Kanały przyłączane są „stycznie" do ścian zewnętrznych zgodnie z kierunkiem wirowania strugi powietrza wpływającej do otworu wlotowego wentylatora. To styczne przyłącze , wraz z wewnętrzną kierownicą ruchu powietrza pozwala zminimalizować straty ciśnienia na wlocie, natomiast wewnętrzne wyłożenie cokołu materiałem dźwiękoizolacyjnym zmniejsza hałas strony ssącej wentylatora do wewnątrz pomieszczenia wentylowanego. Zaletą urządzenia jest również to, że pozwala wentylować pomieszczenia znajdujące się w różnych pionach wentylacyjnych budynków mieszkalnych nawet znacznie odległych od siebie, oraz możliwość wykorzystania go w wariantach pracy z przeróżnymi wentylatorami dachowymi. 

 

Badania akustyczne wykonano na wlocie do wentylatora w odległości 1 metra, w wariancie pracy z maksymalną wydajnością przy danych obrotach roboczych. Jako miernika poziomu ciśnienia akustycznego wykorzystano urządzenie firmy SVANTEK z aktualnymi badaniami legalizacyjnymi.
Poziom ciśnienia akustycznego na wylocie wentylatora w dBA w odległości 1 m od wentylatora jest taki sam jak wartości podane w tabeli dla wlotu wentylatora. Podwojenie odległości pomiarowej powoduje spadek ciśnienia akustycznego o 5dBA.

copyright © Uniwersal Uniwersal