ZAPYTANIE OFERTOWE  |  POBIERZ CENNIK  |  KOSZYK REJESTRACJA LOGOWANIE  |   
Wersja polska English version Русская версия

Uniwersal Sp z o.o.; tel.  +48(32) 203-71-47 ,+ 48 (32) 757-28-51, fax +48 (32) 201-87-04; office@uniwersal.com.plPODŁĄCZENIA ELEKTRYCZNE, STEROWANIE
WENTYLATORY WIELOBIEGOWE

ZESTAW ROZRUCHOWY [ S-Z/P2 ]

Obsługuje wszystkie dwubiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
Załączenie i wyłączenie wentylatora ręcznie z miejsca zainstalowania "Zestawu" Nie jest możliwe sterowanie pracą wentylatora z urządzeń zewnętrznych (np. czujnik gazu,wilgotności itp.) lub zdalnie z systemu sterowania centralnego.
"Zestaw" przeznaczony jest do zasilania i zabezpiecz. elektrycznego, pojedynczego silnika wentylatora dwubiegowego.
ZESTAW STEROWANIA [ ZEUS-2B ]

Obsługuje wszystkie dwubiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
"Zestaw" ten przeznaczony jest do sterowania pracą wentylatora w określonym czasie na biegu pierwszym lub drugim Oznacza to, że użytkownik określa, na którym biegu ma pracować wentylator w określonych godzinach doby a także dnia tygodnia. Prócz tego "zestaw" ten pozwala na miejscowe ręczne załączenie wentylatora do pracy ciągłej na biegu pierwszym bądź drugim. Dodatkową zaletą "zestawu" jest możliwość jego rozbudowy w celu zasilania i sterowania grupą wentylatorów.
ZESTAW STEROWANIA [ RWT-P2 ]

Obsługuje wszystkie dwubiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
"Zestaw" ten przeznaczony jest do zasilania, zabezpieczenia elektrycznego i sterowania pracą silnika wentylatora w funkcji sygnałów z czujników warunków środowiskowych. Jako przykładowe przedstawiono współpracę wentylatora z regulatorem temperatury.
Opis działania
Z chwilą załączenia "zestawu", wentylator pracuje na biegu pierwszym. W chwili, gdy temperatura powietrza przekroczy wartość temperatury nastawionej na regulatorze RT następuje przełączenie prędkości pracy wentylatora na bieg drugi, który trwa tak długo aż temperatura powietrza nie spadnie poniżej nastawionego progu.
Prócz trybu pracy automatycznej „zestaw" pozwala na miejscowe, ręczne załączenie wentylatora do pracy ciągłej na biegu pierwszym bądź drugim.
W/g powyższego algorytmu "Zestaw RWT-P2" może współpracować z dowolnym czujnikiem warunków środowiskowych np. "modułem kontroli wilgotności "WILGA"
Dodatkową zaletą zestawu” RWT-P2" jest możliwość jego rozbudowy w celu zasilania i sterowania grupą wentylatorów.
ZESTAW STEROWANIA [ RWG-P2 ]

Obsługuje wszystkie dwubiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
Zestaw przeznaczony jest do sterowania wentylatorem w strefach stałego monitorowania obecności tlenku węgla (czadu),w garażach, kotłowniach oraz ciągłej kontroli wycieku propanu-butanu w garażach podziemnych.
Po załączeniu „zestawu, wentylator pracuje z pierwszą (niższą) prędkością obrotową (wentylacja dyżurna).
Z chwilą otrzymania sygnału „ALARM1”,z któregokolwiek detektora, CO lub LPG nastąpi załączenie drugiej wyższej( prędkości) obrotowej wentylatora.
Jeżeli natężenie mierzonego czynnika rośnie dalej i na wejściu „zestawu” pojawi się sygnał „ALARM2” to zostaną załączone podświetlane tablice ostrzegawcze oraz sygnalizator akustyczno-optyczny BU.
W układzie wykorzystano też sygnał „AWARIA”, w jaki wyposażone są detektory typu
WG-22.EN , WG-15.EN/T.
W przypadku pojawienia się tego sygnału w rozdzielnicy „zestawu“ zaświeci się pomarańczowa kontrolka informując obsługę o konieczności usunięcia tej awarii.
Standardowo "zestaw" przeznaczony jest do zasilania, sterowania i zabezpieczenia elektrycznego pojedynczego silnika wentylatora, lecz w razie potrzeby istnieje możliwość jego rozbudowy tak, aby mógł obsługiwać grupę wentylatorów. Implikuje to konieczność powiększenia wymiarów gabarytowych rozdzielnicy.
Zestaw nie może być instalowany w pomieszczeniach i strefach zagrożonych wybuchem.ZESTAW ROZRUCHOWY [ ZSS/.../.../P2-230V/TROL 404 ]

Obsługuje wszystkie dwubiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
Zestaw samoczynnego sterowania wentylatorem dwubiegowym przeznaczony jest do sterowania wentylatorem dachowym funkcji: temperatury i prędkości przepływu powietrza w kanale wentylacyjnym. Posiada również funkcję sterowania ręcznego start/stop. Poza funkcjami sterowania zestaw służy do podłączenia silnika  wentylatora do sieci elektrycznej, zabezpieczenia przed skutkami zwarć, przeciążeń, i pracy niepełno-fazowej. Zabudowane zabezpieczenie topikowe dobezpiecza aparaturę do zdolności zwarciowej 50kA i umożliwia tworzenie widocznej przerwy w obwodach elektrycznych.
Zestaw samoczynnego sterowania wentylatorem dachowym wykonuje się w wersji z napięciem sterowania 230V AC. Aparatura sterowania, zabezpieczająca przełącznik pracy i listwa zacisków sprężynowych, dla pojedynczego wentylatora zabudowana jest w rozdzielnicy 24 modułowej IP65 firmy ABB nr 12754. Zadziałanie wyłącznika silnika może być kontrolowane przez przeźroczyste drzwi rozdzielnicy.
ZESTAW ROZRUCHOWY [ S-Z/.../P3 ]
Obsługuje wszystkie trójbiegowe wentylatory prod. Uniwersal.
Załączenie i wyłączenie wentylatora ręcznie z miejsca zainstalowania "zestawu" Nie jest możliwe sterowanie pracą wentylatora z urządzeń zewnętrznych (np. czujnika gazu,wilgotności itp.) lub zdalnie z systemu sterowania centralnego.
"Zestaw" przeznaczony jest do zasilania i zabezpiecz. elektrycznego pojedynczego silnika wentylatora trójbiegowego.

Karty katalogowe urządzeń:

S-Z/.../P2 RWT-P2 ZEUS-2B WIS-P2
WIS-P3
S-Z/.../P3 RWG-P2 ZSS-P2
copyright © Uniwersal Uniwersal