ZAPYTANIE OFERTOWE  |  POBIERZ CENNIK  |  KOSZYK REJESTRACJA LOGOWANIE  |   
Wersja polska English version Русская версия

Uniwersal Sp z o.o.; tel.  +48(32) 203-71-47 ,+ 48 (32) 757-28-51, fax +48 (32) 201-87-04; office@uniwersal.com.plWyłącznik inspekcyjno - serwisowy WIS

OPIS TECHNICZNYPrzeznaczenie
Wyłącznik WIS przeznaczony jest do wyłączania silnika wentylatora w celu przeprowadzenia krótkotrwałych prac inspekcyjno - serwisowych o małym zakresie. Zastosowanie wyłącznika WIS przeciwdziała nieoczekiwanemu uruchomieniu silnika, które mogłoby spowodować zagrożenie podczas prac inspekcyjno - serwisowych. Wyłącznik WIS można stosować do prac nie wymagających znaczącego demontażu maszyny (wg normy EN 60204-1).

Budowa
Głównym elementem wykonawczym wyłącznika WIS jest przekaźnik przemysłowy o mocy łączeniowej 4kVA i napięciu styków 400VAC. Przekaźnik sterowany jest na poziomie napięcia bezpiecznego poprzez stacyjkę z kluczem.
Zastosowano także listwy zaciskowe na napięcie znamionowe 500VAC, prąd znamionowy 24A oraz maksymalny przekrój przewodów przyłączeniowych 2,5mm2.
Wyłącznik WIS wyposażony jest w wizualną kontrolę napięć fazowych, realizowaną za pomocą 3 czerwonych kontrolek.
Całe urządzenie mieści się w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego odpornej na czynniki atmosferyczne i mechaniczne (IP-55, IK07). Przewody elektryczne wprowadza się poprzez przepusty izolacyjne (dławiki) o stopniu ochrony IP-68.

Montaż

Wyłącznik należy umieścić w pobliżu wentylatora, wybierając miejsce możliwie najbardziej osłonięte przed działaniem promieni słonecznych oraz opadów atmosferycznych.
Przy montażu do podłoża nie wolno wykonywać jakichkolwiek otworów w obudowie, ponieważ prowadzi to do utraty stopnia ochrony IP. Do umocowania wyłącznika służą 4 otwory umieszczone w narożnikach jego obudowy.
Połączenia elektryczne należy wykonać przy użyciu przewodów okrągłych o średnicy zewnętrznej 7 - 12mm.

Działanie
Załączenie silnika wentylatora odbywa się poprzez przekręcenie kluczyka stacyjki do pozycji ON. Załączenie się 3 kontrolek świadczy o pojawieniu się napięć fazowych.
Przekręcenie kluczyka do pozycji OFF powoduje wyłączenie silnika wentylatora. Kontrolki gasną, sygnalizując w ten sposób zanik napięć fazowych.
Wyjęcie kluczyka uniemożliwia zmianę stanu pracy silnika wentylatora. 

PARAMETRY TECHNICZNE

SCHEMATY ELEKTRYCZNE

MATERIAŁY DO POBRANIA

Instrukcja - WIS P1 dla wentylatorów jednobiegowych
Instrukcja - WIS P2 dla wentylatorów dwubiegowych

copyright © Uniwersal Uniwersal