ZAPYTANIE OFERTOWE  |  POBIERZ CENNIK  |  KOSZYK REJESTRACJA LOGOWANIE  |   
Wersja polska English version Русская версия

Uniwersal Sp z o.o.; tel.  +48(32) 203-71-47 ,+ 48 (32) 757-28-51, fax +48 (32) 201-87-04; office@uniwersal.com.plSystem nawiewno-wywiewny FLOW

SYSTEM

System nawiewno-wywiewny

Problemy wentylacji wynikają z różnych przyczyn. Często nawet dobrze dobrany wywietrznik, czy wentylator nie zapewniają właściwych poziomów normatywów higienicznych dla pomieszczeń. Dzieje się tak nie tyle za sprawą słabej wydolności urządzenia wymuszającego przepływ, a często z powodu braku zorganizowanego dopływu powietrza przez szczelne przegrody budowlane.

Chcąc temu zapobiec, wprowadzamy system nawiewno-wywiewny Flow, w skład którego wchodzą nawiewniki ścienne, kratki wentylacyjne wywiewne, oraz właściwyw wywietrznik dachowy lub wentylator hybrydowy. Systemy takie pozwalają zawsze cieszyć się dobrym poziomem przewietrzania pomieszczeń, a użytkownik ma możliwość utrzymania stałego nadzoru nad kierunkiem ciągu wentylacyjnego w kanałach. System ten pozwala na utrzymanie normatywnego dopływu powietrza dla wentylacji grawitacyjnej, wentylacji mechanicznej, czy hybrydowej, przy poziomie podciśnienia 10 Pa zgodnego z poziomem warunków normatywnych.

Estetyczne, trwałe, oraz odporne na oddziaływania atmosferyczne elementy nawiewnika wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, których utrzymanie w czystości nie sprawia kłopotu użytkownikowi.

System

OPIS ELEMENTÓW

WENTYLATOR HYBRYDOWY

Wentylator hybrydowy Mag-200 został zaprojektowany dla potrzeb wentylacji w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Jego zadaniem jest zapewnienie właściwych wartości ciągu w zbiorczych kanałach wentylacyjnych.

W przypadku optymalnych warunków atmosferycznych tzn. odpowiedniej różnicy temperatur oraz zewnętrznego ruchu powietrza (wiatr) układ pracuje jako nasada grawitacyjna. W takiej sytuacji podciśnienie wywołane w kanale wentylacyjnym, wystarcza na uzyskanie właściwego poziomu strumienia powietrza wentylacyjnego usuwanego z kuchni, łazienek czy pomieszczeń WC.

W przypadku braku optymalnych warunków atmosferycznych lub gdy istnieje konieczność zwiększenia ciągu wentylacyjnego, użytkownik może włączyć mechaniczną pracę wentylatora. Wentylator może pracować na pierwszym biegu (obroty 1000 obr./min) lub w przypadku ekstremalnym na drugim biegu (obroty 1400 obr./min).

KANAŁY WENTYLACYJNE

System dostosowany jest do różnych kształtek wentylacyjnych stosowanych w budownictwie.
Możliwe jest zastosowanie wentylacji hybrydowej FlowMag z wykorzystaniem pustaków wentylacyjnych typ P, Schiedel, Silka oraz kanałów metalowych.

ELEMENTY WYWIEWNE

Dzięki zastosowaniu kratki wywiewnej w połączeniu z regulowanymi nawiewnikami ściennymi wentylacja jest dopasowana do aktualnego zapotrzebowania pomieszczeń w świeże powietrze. Anemostat Ellan ma wbudowany higrostat kontrolujący pracę wentylatora dachowego. Jego działanie polega na ciągłym pomiarze wilgotności względnej panującej w pomieszczeniu i w razie potrzeby załączeniu wentylatora. Dodatkową funkcją sterownika jest uruchamianie szybkiego biegu wentylatora w przypadku załączenia światła w pomieszczeniu. Anemostat Ellan może także współpracować z innymi wentylatorami jako progowy regulator wilgotności lub czujnik światła w ich układach sterowania. Anemostat przeznaczony jest głównie do pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza (np. łazienka, kuchnia, basen itp.). W pomieszczeniach, w których nie występuje wilgoć istnieje możliwość zastosowania wywiewnej kratki wentylacyjnej Flow-out (bez sterownika).

NAWIEWNIK ŚCIENNY

Nawiewniki ścienne Flow-in o regulowanym przepływie pozwalają dostosować intensywność nawiewu w zależnosci od potrzeb szczególnie w takich pomieszczeniach jak sypialnia, pokój dziecięcy, salon, biuro, itd. W przypadku gdy w pomieszczeniu występuje czasowo mniejsza emisja zanieczyszczeń (mniejsza wilgotność, mniejsze stężenie CO2) istnieje możliwość ograniczenia przepływu powietrza. Regulacja ręczna polega na ustawieniu pokrętła specjalnej przesłony w odpowiednio wybranej pozycji. Wydajność nawiewnika zależy od ustawień użytkownika, a także od panujacych warunków atmosferycznych.

 

 

copyright © Uniwersal Uniwersal